O NÁS

V dnešnej zrýchlenej dobe, kedy nás vo veľkej miere obklopuje chémia, sa opäť ukazuje potreba návratu ku koreňom a sile prírody ako takej

Čarovná záhrada

ꕤ miesto pre odpočinok
ꕤ miesto pre rozjímanie
ꕤ miesto pre vzdelávanie

Už niekoľko rokov vytvárame ukážkovú celoročne verejne prístupnú Čarovnú bylinkovú záhradu, zahrňujúcu zmes pôvodných liečivých bylín, kvetín, krov a stromov pestovaných už od ranného stredoveku na liečenie ťažkostí ľudí ale aj na bežné použitie v kuchyni a o starostlivosť o telo.
Záhrada sa nachádza v Diakovciach, kde sú nádherné teplé jari, horúce a suché letá, slnečné jesene a zväčša bezsnehové zimy, a hlavne veľké výkyvy zrážok – veľké suchá. Preto využívame dažďovú a studňovú vodu so zásobníkmi na vodu v kombinácii s viacerými typmi závlah.
Priestory vhodné pre návštevy a načerpanie dobrej nálady, ale aj bylinkárske kurzy, kozmetické tvorivé dielne, ukážky destilovania kvetov, ovocia, bylín a živíc či aromaterapeutické workshopy, skrátka miesto pre Vašu osobnú realizáciu, ktoré Vám radi doprajeme.
slider_06

Bylinková poradňa

Máte bylinkovú otázku alebo Vás zaujíma využitie bylinkových preparátov na konkrétne ťažkosti? Neváhajte ma osloviť a rada zodpoviem Vaše otázky

O nás

Čarovná bylinková záhrada

Dlhodobo sme študovali staré knihy a herbáre, preberali skúsenosti našich prababičiek z dôb, kedy na ich znalostiach záviselo prežitia celej rodiny. Venovali sme sa však aj štúdiu všetkej dostupnej novej literatúry.
 

Bylinky sme zbierali na lúkach a stráňach na starostlivo vybraných miestach vždy čo najďalej od civilizácie a chemických postrekov.

Koncepciu sme začali napĺňať postupným prebudovaním dvoch vzájomne susediacich zeleninových a ovocných záhrad na nový typ prírodnej záhrady v súlade so zásadami permakultúry.

Záhrada je jedinečná pestrými rastlinnými spoločenstvami:
Všetky bylinky v záhrade sú pestované, zbierané a spracované ručne
Pestovanie prebieha podľa zásad šetrného a tradičného poľnohospodárstva
Záhony sú vyvýšené, kamenné aj drevené.

Čomu sa práve venujeme?

V záhrade postupne pribúdajú ďalšie liečivé rastliny, kríky a stromy. Budujeme a rozširujeme malé políčka s ukážkovými rastlinami, ktoré aj zbierame, sušíme a používame na výrobu našich výrobkov.
1

Hlinený domček

V tomto roku však pribudne aj špeciálne destiléria bylín – hlinený domček na destilovanie kvetových a bylinných vôd

2

Stredoveká pec

V prednej časti záhrady bude umiestnený zastrešený altánok s ohniskom a posedením a stredoveká pec na chlieb a koláče

3

Hmyzí hotel

Pre našich hmyzích kamarátov plánujeme vybudovať Hmyzí hotel – príbytok pre chrobáčikov a všakovaký hmyz

x

Chcem sa opýtať